ללמוד ולעבוד בתחום – מפקחי בנייה

מידע על לימודי תעודה – מפקחי בנייה 
קורס להכשרת מנהלי עבודה בבניין:

רקע כללי:
הלימודים מכשירים מנהלי עבודה בבניין לתפקד כאחראים לצוות עובדים מקצועי באתר הבניה. במהלך הלימודים יפותחו מיומנויות וידע בתכנון ובפיקוח על הבניה ובמקצועות נלווים של תכנון, ביצוע ופיקוח בבניה. הקורס מיועד למעוניינים בתפקיד קבלני בנין, הרוצים לקחת חלק בתהליכי הביצוע…

מידע על לימודי תעודה – מפקחי בנייה 
קורס להכשרת מנהלי עבודה בבניין:

רקע כללי:
הלימודים מכשירים מנהלי עבודה בבניין לתפקד כאחראים לצוות עובדים מקצועי באתר הבניה. במהלך הלימודים יפותחו מיומנויות וידע בתכנון ובפיקוח על הבניה ובמקצועות נלווים של תכנון, ביצוע ופיקוח בבניה. הקורס מיועד למעוניינים בתפקיד קבלני בנין, הרוצים לקחת חלק בתהליכי הביצוע בבניה הציבורית והעסקית.
תנאי קבלה:

- תעודת השכלה המעידה על 10 שנות לימוד.

- תעודת מקצוע סוג 5 בטפסנות או ברזלנות או בבנאות.

- מבחן כניסה במתמטיקה.

- אישור ועדת קבלה.
 

תעודה:
לתלמידים שסיימו את הלימודים ועמדו בכל הדרישות, תוענק תעודת גמר מטעם המכללה למינהל, לעומדים בבחינות של משרד העבודה תוענק תעודת "מנהל עבודה בבניין".

תכני הלימוד:
- תורת החומרים ובטון – תורת הכלים וציוד -  תורת הבנייה ויציבות מבנים -  קריאת תוכניות ותרשימים – טופוגרפיה ומדידות – ארגון אתר וניהול הביצוע (תורת המקצוע) -  מלאכות ואיכות הבנייה – בטיחות ועזרה ראשונה – יישומי מחשב – מנהל ושיווק -  פרויקט גמר ומבחנים.
 
 
מידע על המקצוע – מפקחי בנייה 
מנהלי בנייה:
פרויקטים גדולים של בנייה יכולים לקחת שנים ובמקרים מיוחדים, עשורים.
הרכבת הקלה בגוש דן, מחלפי ענק או נתב"ג 2000, הם דוגמאות לפרויקטים מורכבים שבהם צוותים של מנהלי בנייה אחראים על שלבים שונים, כל אחד בהתאם להתמחויותיו.
צוות אחד יכול להיות אחראי להערכת העלויות, אחר לקביעת לוחות הזמנים של קבלני המשנה וצוות נוסף יעבוד באתר הבנייה כדי לפקח על העבודה בשטח. בפרויקטים קטנים יותר, צוות אחד יכול לבצע את כל הפעילויות האלו בעצמו.
האחריות של המנהלים, בכל אופן היא לעמוד בלוחות הזמנים, באיכות ובתקציב שנקבעו לפרויקט.

עליהם להיות מוכנים למקרי חירום באתר הבנייה בכל שעה ביום, להבין בשרטוטי בנייה ובתוכנות מחשב מיוחדות לבניין, לשמור על כללי הבטיחות באתר ובתוצר הסופי ולנהל צוותי כוח אדם.

קריירה בנדל"ן ובנייה:
ענף הבנייה והנדל"ן הוא מהענפים המרכזיים בכלכלה הישראלית וזכה לכינוי "קטר הצמיחה" של ישראל. ניסיון העבר מלמד שכאשר תחום הבנייה והנדל"ן נהנה מצמיחה ושגשוג, הוא משך אחריו את כל המשק לצמיחה כלכלית ולהפך.
הענף משתנה ומתאים עצמו ללא הרף ללקוחות, לחידושים הטכנולוגיים, לתנאי השוק ולחוקי הבנייה. חברות הבנייה הישראליות פועלות נמרצות לשיפור עקבי באיכות ובעיצוב בנייני המגורים, התעשייה, המשרדים, המסחר וכן מחלפים, גשרים ומתקנים נוספים.
תהליכי בנייה הם תהליכים מורכבים הדורשים זמן, ידע מקצועי רב ובסיס כלכלי בחלק מן המקרים. גם תכונות כמו מעוף ויצירתיות, יוזמה וסבלנות לא יזיקו.

השילוב בין כל היכולות האלו הופך את תחום הנדל"ן והבנייה בארץ לתחום קורץ ומרתק המתאים עצמו למתרחש בעולם ומשפיע על פניה של מדינתנו ואף על אורח חיינו

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי מנהלי עבודה בבניין. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>