ללמוד ולעבוד בתחום – מטפל בפלדנקרייז

מידע על לימודי תעודה – מטפל בפלדנקרייז 
לימודי פלדנקרייז: – ניתן ללמוד במכללות ובבתי ספר שונים בתחום לתעודה או להסמכה כמדריך. 
 
 
 
מידע על המקצוע – מטפל בפלדנקרייז 
מטפל בפלדנקרייז:
השיטה הומצאה בישראל על ידי ד"ר משה פלדנקרייז.
השיטה פועלת להקניית מודעות דרך תנועה. השיטה…

מידע על לימודי תעודה – מטפל בפלדנקרייז 
לימודי פלדנקרייז: – ניתן ללמוד במכללות ובבתי ספר שונים בתחום לתעודה או להסמכה כמדריך. 
 
 
 
מידע על המקצוע – מטפל בפלדנקרייז 
מטפל בפלדנקרייז:
השיטה הומצאה בישראל על ידי ד"ר משה פלדנקרייז.
השיטה פועלת להקניית מודעות דרך תנועה. השיטה נועדה לשפר את יכולת התנועה של האדם ואת גמישותו.
תרגילים ממוקדים מפנים את תשומת לבו של האדם לתנועת איברים בגופו שלא היה מודע להם. השיטה נלמדת בקבוצות שבראשן מורה המסביר ומנחה את ביצוע המטלות. השיעור מתבצע לרוב בשכיבה על הגב, על הצד או על הבטן. במהלך השיעור מכירים התלמידים את גופם, אופן תנועתם וטווחי היכולת שלהם ומתפתחת יכולת התנועה.
מתנועות קטנות ואיטיות בתחילת השיעור, הולכות התנועות ומתפתחות לתנועות גדולות ומורכבות יותר, המערבות איברי גוף, מפרקים ושרירים נוספים בגופם של התלמידים. בכל שיעור מוצב לתלמידים אתגר חדש ועליהם לבחון נושא תנועתי מסוים מזוויות ראייה שונות.

קריירה ברפואה משלימה:
המטפל ברפואה משלימה או בשמו הנוסף, מטפל משלים, הוא מרפא הוליסטי, המעניק חשיבות למכלול הגוף והנפש של כל מטופל ולא מבודד את הטיפול לנקודה מסוימת בגוף כמו ברפואה משלימה.
המרפא המשלים משתמש בדרך כלל במגוון שיטות, הכוללות בין היתר מגע פיזי במטופל כמו עיסוי, שיחות פסיכולוגיות ודמיון מודרך במטרה לפתור את הבעיה הבריאותית המציקה למטופל.
המרפא המשלים הוא אדם בעל יכולת טיפולית ורצון רב להענקה, המאמין ביכולות הריפוי של הטבע והסביבה ובחשיבות העצומה של תזונה נכונה ואורח חיים בריא כרפואה מונעת. המטפל המשלים חותר למצוא את חוסר האיזון הקיים בגופו ובנפשו של המטופל ולאזנו בחזרה.
למרות שמטפלים משלימים לומדים ומתמחים שנים ארוכות, הם אינם מקבלים הכרה אקדמית בלימודיהם בארץ.
בזכות תהליך ההכרה החלקי של הממסד בתחום הרפואה המשלימה, חלק מהמרפאים המשלימים מועסקים בקופות החולים ובבתי החולים במחלקות המתמחות ברפואה משלימה, חלקם פותחים קליניקות פרטיות וחלקם עובדים כשכירים במלונות ומרכזי ספא.

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי פלדנקרייז. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>