ללמוד ולעבוד בתחום – מדענים כימיים

מידע על לימודי תעודה – מדענים כימיים 
הנדסאי כימיה תרופתית:

רקע כללי:
המגמה מקנה בסיס רחב במדעים וידע נרחב בסוגיה השונים של הכימיה האנליטיים והתעשייתיים, תהליכי ייצור תרופות והכנתם לשימוש סופי.

כימיה תרופתית עוסקת בפיתוח, ייצור ופורמולציה של תרופות. שטחי הכימיה התרופתית הקלאסית והמודרנית עוסקים במגוון הטכנולוגיות הבאות לידי ביטוי בכיוונים מרכזיים כגון:…

מידע על לימודי תעודה – מדענים כימיים 
הנדסאי כימיה תרופתית:

רקע כללי:
המגמה מקנה בסיס רחב במדעים וידע נרחב בסוגיה השונים של הכימיה האנליטיים והתעשייתיים, תהליכי ייצור תרופות והכנתם לשימוש סופי.

כימיה תרופתית עוסקת בפיתוח, ייצור ופורמולציה של תרופות. שטחי הכימיה התרופתית הקלאסית והמודרנית עוסקים במגוון הטכנולוגיות הבאות לידי ביטוי בכיוונים מרכזיים כגון: הפקה קלאסית והפקה מתקדמת של תרופות כימיות ותהליכים לייצור תרופות ביולוגיות.

תחזיות בארץ ובעולם מצביעות על שווקים גדלים לתרופות. לכן לענף הכימיה התרופתית עתיד חשוב ומבוטח בכלכלה המודרנית. תכנית הלימודים נבנתה על מנת לקדם ולהכשיר כוח אדם מתאים לתעשייה זו על כל ענפיה – פיתוח, תכנון וייצור.

תעודה:
דיפלומה ישראלית, מוכר למימוש מענק לחיילים משוחררים, מוכר ע"י המכון להכשרה טכנולוגית (מה"ט), מוכר ע"י משרד העבודה.

תנאי קבלה:
תעודת בגרות מלאה או תעודת בגרות חלקית הכוללת: ציון חיובי במתמטיקה-3 יח”ל, ציון חיובי באנגלית – 3 יח”ל, ציון חיובי בהבעה עברית – 2 יח”ל או בוגר מכינה טכנולוגית להנדסאים שהשלים את כל חובותיו.

אפשרויות תעסוקה:
תעשיית התרופות, בשיווק התרופות, במעבדות מחקר שונות, מפעלים כימיים, עבודה בבתי חולים.
 
מידע על לימודים אקדמיים – מדענים כימיים 
תואר ראשון בכימיה B.Sc:

רקע כללי:
לימודי כימיה לתואר ראשון נמשכים שלוש שנים ובמהלכם תלמדו הכול על חומרים שונים. היסודות, המבנה, התכונות, התרכובות והתהליכים הפיזיקליים של כל חומר בפני עצמו ועם חומרים אחרים.

שטחי המחקר הנלמדים במהלך התואר הראשון בכימיה מגוונים וכוללים: כימיה אורגנית, כימיה אנליטית, כימיה ביולוגית, פיזיקה כימית וכימיה פיזיקלית.

המחקרים שתערכו בזמן הלימודים הם בעלי פוטנציאל יישומי בתחומים כגון: מדעי הסביבה, מדע החומרים, טכנולוגיות בתחום הרפואה וננו-טכנולוגיה.

המחקרים בחוגי הכימיה השונים עוסקים, בין היתר, בפיתוח שיטות חדשניות לבידוד חומרים בעלי פעילות תרופתית, באלקטרוכימיה, בחקר אינטראקציות של לייזרים עם חומר, ובקידום ההבנה התיאורטית של תהליכים כימיים. חוקרי הכימיה והתלמידים פעילים בחזית המחקר ומנהלים שיתופי פעולה בינלאומיים נרחבים.

מסלולי לימוד:

1.כימיה מורחב.
2.כימיה תרופתית – מורחב.
3.כימיה של החומרים – מורחב.
4.כימיה חישובית.
5.כימיה ראשי ומדעי המחשב משני.
6.כימיה ראשי.
7.כימיה משני.
8.כימיה משולב עם פילוסופיה לתואר שני.
תכני הלימוד:
בין הקורסים שתלמדו במהלך התואר ניתן למצוא: כימיה אורגנית ואנאורגנית, ביוכימיה, פיסיקה, תירמודינמיקה, כימיה אנליטית, טכנולוגיות סביבתיות, חומרים בהנדסה כימית: ייצור, עיבוד ואפיון חומרים.

חומרים במיקרו אלקטרוניקה, חומרים פלסטיים, חומרים קרמיים, פיתוח תהליכים, מיקרו וננו טכנולוגיות, סטריאוכימיה, פולימרים, מדע החומרים, תהליכים ביו מולקולריים, תרופות מתוחכמות, כימיה ביו- פיסית, ביו טכנולוגיה והנדסה הגנטית.

אלקטרוכימיה, כימיה תרופתית, כימיה תיאורטית, כימיה פיסיקלית. ישנם נושאי לימוד המשיקים לכימיה כמו רפואה ורוקחות, הנדסה, ביולוגיה, גיאולוגיה, חקלאות, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ועוד.
אפשרויות תעסוקה:
תעשיית הכימיה מפתחת אלפי מוצרים בתחומים שונים, כך שבוגרי התואר מבוקשים בשוק. ככימאים, תוכלו לנהל צוותי מתקני ייצור, לפתח מוצרים ספציפיים, לחשוף מקורות אנרגיה ולתעל את השימוש בהם, וכמובן לקחת חלק ביישום תעשייתי של מיקרוביולוגיה וביוכימיה, מיקרו אלקטרוניקה, מוליכים למחצה, ביו-טכנולוגייה, תעשיית המזון, התרופות, המחצבים ועוד.
 
 
>מידע על המקצוע – מדענים כימיים 
מדעני כימיה וחומרים:
אולי אתם לא מודעים לכך, אך תעשיית הכימיה ומוצריה משחקים תפקיד גדול בחיי היום יום שלנו.
כימאים ומדעני חומרים יוצרים את השמפו שלנו, שקיות הפלסטיק בסופר, התרופות שאנו בולעים ומשחקי הפלסטיק והצבעים של ילדינו.

הכימיקלים השונים הם אבני היסוד של כל החומרים. מדענים אלו מבצעים מחקרים על הקשרים והמבנים של החומרים השונים והיסודות הכימיים המרכיבים אותם.
הם עושים זאת במעבדות בעזרת מחשבים ומיקרוסקופים מתקדמים המאפשרים להם לבודד את היסודות לתאים בודדים.

מקצוע המדען:
מדענים הם אנשי העתיד. הם חוקרים את כל מדעי הטבע והחיים והמדעים המדויקים כדי לדעת מהי החוקיות העומדת בבסיסן. כתוצאה ממחקרים אלו הם מציבים מטרות שישפרו לכולנו את החיים.
אם זה בתחום הרפואה והצלת החיים, אם זה בתחום הטכנולוגיות המתקדמות שיקלו עלינו בעבודה ובשעות הפנאי, אם זה בתחום שימור הטבע והסביבה, מחזור חומרים ויצירת חומרים מתכלים, אם זה מתוך דאגה למשאבי הטבע ההולכים ומתמעטים ואם זה מתוך דאגה לעתיד ילדינו ואיכות האוויר שינשמו, המים שישתו, המזון שיאכלו והצעצועים שישחקו איתם.
המדען מבצע מחקרים וניסויים רבים כדי לאמת את השערותיו ואינו מתייאש כאשר הן מתבררות כלא מדויקות. הוא עובד שעות ארוכות במעבדות, מפרסם מאמרים ומרצה בכנסים מדעיים.
קריירה במדעים:
במובן הרחב ביותר, מדע הוא מערכת של צבירת ידע שישמש לעריכת ניסויים ולאיסוף מידע שיוביל לגילוי האמת. מדענים שעובדים במגזר הפרטי מעורבים במחקר ופיתוח, במטרה להפוך את הרעיונות וההשערות שלהם למוצרים שהחברה תוכל למכור.
הגבולות בין מקצוע המדען למהנדס הם נזילים לעיתים. חלק מהמדענים מועסקים בחברות היי טק בפיתוח המוצרים שמשמשים אותנו  ללא הרף ושאנו אומרים עליהם מה עשינו פעם בלי זה: מכשירי טלפון סלולאריים, תנור המיקרוגל.

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי תעודה הנדסאי כימיה. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>