ללמוד ולעבוד בתחום – מנהל חשבונות

מידע על לימודי תעודה – מנהל חשבונות 
קורס ניתוח דוחות כספיים:

רקע כללי:
אחד הנושאים החשובים בתחום העסקי הוא ניתוח ואבחון מצבה הכלכלי של חברה.
מעקב שוטף אחר הדוחות הכספיים של החברה ואיתור המגמות כבר בשלב הראשוני להתהוותן הוא הדרך היחידה לקצר את תהליך האבחון ולקבל מידע מדויק שיאפשר החלטות מתאימות בעיתוי…

מידע על לימודי תעודה – מנהל חשבונות 
קורס ניתוח דוחות כספיים:

רקע כללי:
אחד הנושאים החשובים בתחום העסקי הוא ניתוח ואבחון מצבה הכלכלי של חברה.
מעקב שוטף אחר הדוחות הכספיים של החברה ואיתור המגמות כבר בשלב הראשוני להתהוותן הוא הדרך היחידה לקצר את תהליך האבחון ולקבל מידע מדויק שיאפשר החלטות מתאימות בעיתוי הנכון.

תעודה:
תעודת גמר/השתתפות מטעם המוסד.

קהל יעד:
הקורס מיועד למנהלים, מנהלי חשבונות ואנשי כספים, בעלי מניות, שותפים ומשקיעים פוטנציאלים.

תכני הלימוד:
מבנה הבעלות ואיתנות הפיננסית של החברה, מקורות המידע העומדים לרשות המנתח הפיננסי, הנחת היסוד והעקרונות החשבונאיים.
דוחות כספיים: מאזן, רווח והפסד, דוח תזרים מזומנים, דוחות מותאמים לאינפלציה ודוחות מאוחדים, ניתוח מגמות במאזנים, ניתוח, מגמות בדוח רווח והפסד, ניתוח יחסים פיננסיים, יחסי נזילות, יחסי רווחיות, יחסי מבנה ההון – מנוף פיננסי.
יחסי היעילות התפעולית, מדדים שיווקים, מדדים תפעוליים, ניתוח תזרים מזומנים, מדדי הישרדות, מדדי סיכון ותוכניות הבראה של חברות שכשלו, הערכת שווי חברה בשיטות שונות, ניתוח דוחות ענפיים, תרגול והדגמות של חברות הנסחרות בבורסה.

הוראות מס הכנסה בקשר להדרכה והשתלמות מיקצועית לעובדים:
קובעות שכאשר העובד נשלח מטעם המפעל/ המוסד לצורך הכשרה והשתלמות לשם שמירת רמתו המקצועית או לשיפור אופן פעולתו יחשב תשלום שכר הלימוד ע"י המפעל / המוסד כהוצאה מוכרת ואין ההשתלמות נחשבת כהטבה זקיפה המחייבת את העובד בתשלום מס.

 
מידע על המקצוע – מנהל חשבונות 
מנהל חשבונות:מנהל חשבונות הוא האחראי בפועל על ביצוע העבודה החשבונאית בחברות, ארגונים ועסקים שונים וכן של עובדים עצמאיים.
הוא מכין תלושי שכר, מעביר כסף לספקים, מחלק תלושי מתנה לחג, מוציא חשבוניות, מטפל בקשר היומיומי של העסק או של עובד העצמאי עם הבנקים ועם ביטוח לאומי, מס הכנסה ומע"מ ומכין רישומים חודשיים ודו חודשיים ודוחות רבעוניים המועברים לאישורם. רואי חשבון מוסמכים בודקים מטעם שלטונות המס את הדוחות שהכין מנהל החשבונות ומחליטים האם לאשר אותם או לא.

עוסקים עצמאיים רבים נעזרים בשירותיו של מנהל חשבונות  חיצוני שמסייע להם לחשב את ההחזרים המגיעים להם על פי חוק ומייעץ להם כיצד להתקדם ולהגדיל את רווחיהם, הם משלמים לו מדי חודש על ניהול החשבונות ובנפרד על הדוח השנתי האוסף מידע רב על התנודות בעסק. כשעסק מתרחב, נדרשים בו מנהלי חשבונות במשרה מלאה, ולעיתים מנהל חשבונות ראשי שינהל את כולם או חשב. על מנהל חשבונות להיות אדם דיסקרטי ששומר על הסודות הכלכליים של החברה או האדם הנעזרים בו.

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי הנהלת חשבונות, לימודי הנהלת חשבונות, לימודי הנהלת חשבונות 1+2, לימודי מנהל חשבונות, לימודי מנהלי חשבונות בכירים מדופלמים, לימודי ניהול כספים עם התגים . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>