ללמוד ולעבוד בתחום – חשמלאים

מידע על המקצוע – חשמלאים 
חשמלאי:
כולם מקנאים בעובדי חברת חשמל שיכולים "לשים אצבע על השלטר", אבל לכל חשמלאי יש השפעה דומה על חיי היומיום שלנו.
שימו לב כמה קשה לנו לשרוד הפסקת חשמל של כמה דקות – מכונת הכביסה, המדיח, המנורה, הטלוויזיה והמחשב מושבתים ואנחנו לא יודעים במה להעסיק את עצמנו….

מידע על המקצוע – חשמלאים 
חשמלאי:
כולם מקנאים בעובדי חברת חשמל שיכולים "לשים אצבע על השלטר", אבל לכל חשמלאי יש השפעה דומה על חיי היומיום שלנו.
שימו לב כמה קשה לנו לשרוד הפסקת חשמל של כמה דקות – מכונת הכביסה, המדיח, המנורה, הטלוויזיה והמחשב מושבתים ואנחנו לא יודעים במה להעסיק את עצמנו.

לכן חשובה כל כך עבודת החשמלאי. במידה ותבחרו במקצוע החשמלאי, הדבר ידרוש מכם לדעת כיצד להתקין, לתחזק ולתקן חיווט חשמלי, ציוד ומתקנים חשמליים.

העבודה מתבצעת באתרים שונים כמו בתים פרטיים, מפעלים ומוסדות ציבור. החשמלאי אחראי על ביצוע העבודה בהתאם לתקני הבטיחות והגהות. יש חשמלאים המתקנים ומתחזקים תאורת רחוב, מערכות אינטרקום ומערכות בקרה חשמליות .

 
קריירה בנדל"ן ובנייה:
ענף הבנייה והנדל"ן הוא מהענפים המרכזיים בכלכלה הישראלית וזכה לכינוי "קטר הצמיחה" של ישראל. ניסיון העבר מלמד שכאשר תחום הבנייה והנדל"ן נהנה מצמיחה ושגשוג, הוא משך אחריו את כל המשק לצמיחה כלכלית ולהפך.

הענף משתנה ומתאים עצמו ללא הרף ללקוחות, לחידושים הטכנולוגיים, לתנאי השוק ולחוקי הבנייה.
חברות הבנייה הישראליות פועלות נמרצות לשיפור עקבי באיכות ובעיצוב בנייני המגורים, התעשייה, המשרדים, המסחר וכן מחלפים, גשרים ומתקנים נוספים.

תהליכי בנייה הם תהליכים מורכבים הדורשים זמן, ידע מקצועי רב ובסיס כלכלי בחלק מן המקרים.
גם תכונות כמו מעוף ויצירתיות, יוזמה וסבלנות לא יזיקו. השילוב בין כל היכולות האלו הופך את תחום הנדל"ן והבנייה בארץ לתחום קורץ ומרתק המתאים עצמו למתרחש בעולם ומשפיע על פניה של מדינתנו ואף על אורח חיינו.
 
  
 
מידע על לימודים אקדמיים – חשמלאים 
הנדסת אלקטרוניקה בוגר במדעים B.Sc:

רקע כללי:
לימודי הנדסת אלקטרוניקה משלבים ידע בחומרה, תוכנה ותקשורת. בתחום הנדסת אלקטרוניקה מבחר רחב של נושאי לימוד. ההתחדשות והשינויים התכופים בתחום מחייבים את המוסדות לעדכן ללא הרף את הנושאים ואת תוכניות הלימוד, זאת כדי להימצא בקדמת המחקר ההנדסי העולמי והישראלי.
תוכנית הלימודים מתוכננת לארבע שנים, בסיומן יקבלו הסטודנטים תואר  "בוגר במדעים" בהנדסת אלקטרוניקה B.Sc. in Electronics Engineering .
לימודי הנדסת אלקטרוניקה מקנים תשתית מדעית רחבה, מעניקים כלים להתמודדות עם בעיות הנדסיות ומעודדים את יכולת הלמידה העצמית.
בשנתיים הראשונות הלימודים כוללים את מקצעות היסוד כמו מתמטיקה, פיסיקה, אנגלית, עקרונות בסיסיים בתורת החשמל והאלקטרוניקה, תכנות ושימוש במחשב. בשנתיים הבאות נלמדים מקצועות ספציפיים בתחום הנדסת אלקטרוניקה ובהתאם למסלולי הבחירה.
הלימודים מלווים בעבודה מעבדתית ועבודה בעזרת המחשב.

 מסלולי הלימוד:

1.תקשורת: במסגרת ההתמחות תרכשו ידיעות נרחבות בתשתית התיאורטית של יסודות התקשורת האלקטרונית העכשווית ובשיטות התקשורת והמערכות המודרניות לכל סוגי התקשורת, כולל מערכות מכ"ם. ההתמחות מצריכה ידע בפיתוח מערכות לתקשורת מודרנית (טלפונית ובאמצעות לוויינים), ידע רחב באלקטרוניקה, בניתוח אותות דיגיטאליים ובתורת הגלים האלקטרומגנטיים וכוללת מעבדה מתקדמת בה הסטודנט יכול להתנסות בנושאים העיוניים שלמד.
1.VLSI: במסגרת התמחות זו תרכשו ידע בתכנון, הדמיה ובדיקה של מזעור מעגלים אלקטרונים, ספרתיים ואנלוגיים, בטכנולוגיות של מוליכים למחצה. תלמדו תוכנות פיתוח ואמצעי "תכן בעזרת מחשב" (CAD) הנמצאים בשימוש בתעשיית ההיי-טק המתקדמת.
1.בשנת הלימודים האחרונה תבצעו פרויקט גמר. בחלק מן המוסדות, בשיתוף פעולה עם חברה חיצונית ומנחה אקדמי מהמוסד.
1.מחשבים.
1.אלקטרו-אופטיקה.
1.בקרה.
1.עיבוד אותות ותמונות.
1.מערכות הספק.
1.אלקטרומגנטיות ומיקרוגלים.
 הנדסת חשמל, פיזיקה ומחשבים:

לבוגרי התוכנית יוענק תואר כפול .B.Sc בהנדסת חשמל ומחשבים ובוגר .B.Sc בפיסיקה.

בוגר התוכנית יוכל להמשיך ללא השלמות לתואר שני במחלקה להנדסת חשמל ומחשבים או במחלקה לפיזיקה לפי בחירתו.
 
 
 
>מידע על לימודי תעודה – חשמלאים 
קורס טכנאי חשמל:
הלימודים יעניקו לכם ידע בתחומים רבים ביניהם תכנות והכרת המחשב (חומרה ותוכנה), מתמטיקה ופיסיקה
ברמת תיכון, תורת החשמל – לפי הרמה הנדרשת ממה"ט, בקרה ואלקטרוניקת הספק.

תכני הלימוד:
אנגלית טכנית, מבוא לתכנות ושפת C, מתמטיקה ופיזיקה, תורת החשמל א', תורת החשמל ב', בקרה
ואלקטרוניקת הספק, מכונת חשמל, מתקני חשמל ומערכות הספק א'.

הסמכה לחשמלאי מעשי:
תכני הלימוד:

תורת החשמל ויסודות האלקטרוניקה: מבוא למקצוע ולתפקיד, מבוא לתורת החשמל, יסודות האלקטרוניקה, אלקטרוניקה תעשייתית, מכונות חשמל: מבוא למכונות חשמל, מכונות לזרם ישר.
שנאים, מכונות לזרם חילופין, מתקני חשמל: טכנולוגיה, שרטוט סכמאטי בחשמל, חוקים ותקנים בחשמל, מערכות פיקוד ובקרה בתעשייה, תכנון ותחזוקה של מתקני חשמל, בטיחות בעבודה ועזרה ראשונה.
עבודה מעשית: מתקני מאור וכוח, מתקני מתח נמוך, מתקני חימום, מתקנים ביתיים, מעגלי כוח והתנעת מנועים, תחזוקה מתקני חשמל.
תנאי קבלה:

10 שנות לימוד.
תעודה:

לעוברים את הבחינות – תעודת הסמכה של משרד העבודה והרווחה.

הקורס מוכר לצורכי פיקדון לחיילים משוחררים.
קורס חשמלאי ראשי:
תנאי קבלה:

רישיון חשמלאי מוסמך.

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי חשמלאות. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>