ללמוד ולעבוד בתחום – תזונאים

מידע על המקצוע – תזונאים 
דיאטנים/ תזונאים:
דיאטנים ותזונאים משנים את איכות חייהם ובריאותם של אנשים באמצעות שינוי התזונה שלהם.
הדיאטנים מייעצים לסגל רפואי לגבי תזונת חולים קשים וקלים, מטפלים בהשמנה ובבעיות אכילה כמו אנורקסיה ובולימיה, מקדמים את נושא התזונה הבריאה באוכלוסייה, מייעצים לקבוצות ספציפיות כמו נשים הרות וספורטאים ומסייעים בפיתוח מוצרי…

מידע על המקצוע – תזונאים 
דיאטנים/ תזונאים:
דיאטנים ותזונאים משנים את איכות חייהם ובריאותם של אנשים באמצעות שינוי התזונה שלהם.
הדיאטנים מייעצים לסגל רפואי לגבי תזונת חולים קשים וקלים, מטפלים בהשמנה ובבעיות אכילה כמו אנורקסיה ובולימיה, מקדמים את נושא התזונה הבריאה באוכלוסייה, מייעצים לקבוצות ספציפיות כמו נשים הרות וספורטאים ומסייעים בפיתוח מוצרי מזון וגידולים חקלאיים.

קריירה בבריאות ובמקצועות פרא רפואיים:
פסיכולוגים, מנהלי בתי חולים, הומיאופתיים, טכנאי רנטגן ושינניות, הם רק חלק קטן מהמגוון העצום של המקצועות בתחומים אלו.

המשותף לעוסקים בתחום הוא הרצון להבריא אנשים ולשמור עליהם בריאים.
אם אתם משייכים את עצמכם לקבוצה זו, לא תהיה לכם בעיה למצוא מקצוע בתעשיית הענק של מקצועות הבריאות, ותוכלו לשלב עבודה מעניינת, עם אפשרויות לשכר גבוה בעיקר כעצמאיים, יחד עם תחושת שליחות וסיפוק.
 
מידע על לימודים אקדמיים – תזונאים 
מדעי התזונה/ מדע המזון/ מהנדס מזון BA/ B.Sc/ B.Sc.Agr:
 
רקע כללי:
מדעי התזונה ניתן ללמוד במשך שלוש שנים לתואר ראשון BA במדעי התזונה, לתואר ראשון BSc בהנדסת מזון וביוטכנולוגיה או לתואר ראשון B.Sc.Agr בביוכימיה ומדעי המזון.
התחום עוסק בפיתוח יכולת השימוש והניצול של תוצרת חקלאית למאכל. המחקר מתמקד בבני האדם אשר צורכים מזון המופק מן החי והצומח.

כמו כן, תלמדו על שיטות לעיבוד ושמירת מזון, הקשר בין בריאות האדם למזון- תזונה קלינית וכן על תזונה מאוזנת ומונעת. במהלך הלימודים תחקרו את סוגי המזון, רכיביו ואת השפעתם ההדדית על הגוף.

הלימודים יכשירו אתכם להבנת הקשר ההדוק בין תזונת האדם ובריאותו וגם יעניקו לכם ידע ישים בטיפול וייעוץ תזונתי מניעתי או לסובלים ממחלות.

תוכלו להשתלב במערכות בריאות וחינוך שונות כיועצי תזונה או לפתוח קליניקה פרטית בתחום. תוכלו להשתלב כיועצי תזונה בקופות ובתי חולים, חברות לייצור מזון, בתעשיות המזון, המלונאות והתיירות.

תוכלו לעבוד מנהלי מערכות מזון וכמפתחי מזון. אם תרצו לעבוד כדיאטנים תצטרכו גם תעודת דיאטן ממשרד הבריאות.

 תכני הלימוד:
במסגרת הלימודים תתקלו, בין היתר, בקורסים הבאים: מתמטיקה, סטטיסטיקה, יישומי מחשב, כימיה וביוכימיה של מזון, אנטומיה ופיסיולוגיה של האדם, גנטיקה, מדעי הצמח, מבוא לכלכלה, חקלאות מודרנית, ביולוגיה, אבולוציה.

אחסון פירות וירקות, מיקרוביולוגיה וסניטציה של מזון, טכנולוגיה והנדסת מזון, סוגי אריזה, אירוח, פיסיקה וטכנולוגיה של מזון, חקיקה בתחום המזון, מים בתעשיית המזון, ניהול שירותי מזון, גידול ירקות, טיפול ומחזור פסולת חקלאית ועירונית, איכות מים השבחה והשבה, תזונת חיות משק ועוד.

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי תזונה. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>