ללמוד ולעבוד בתחום – מדענים פלנטריים ומדעניי כדור הארץ

מידע על המקצוע – מדענים פלנטריים ומדעניי כדור הארץ 
מדעי כדור הארץ ומדעים פלנטריים:

רקע כללי:

איך מנקים דלק ממאגר מי תהום? מה הבעיות בשימוש חוזר בקולחין?
עד כמה כדור הארץ באמת מתחמם? כיצד משפיע זיהום האוויר על האקלים?
מה קורה לחומר אורגני בגופי מים? איך מתפשטת כספית בסביבה? על שאלות אלו…

מידע על המקצוע – מדענים פלנטריים ומדעניי כדור הארץ 
מדעי כדור הארץ ומדעים פלנטריים:

רקע כללי:

איך מנקים דלק ממאגר מי תהום? מה הבעיות בשימוש חוזר בקולחין?
עד כמה כדור הארץ באמת מתחמם? כיצד משפיע זיהום האוויר על האקלים?
מה קורה לחומר אורגני בגופי מים? איך מתפשטת כספית בסביבה? על שאלות אלו ורבות אחרות תענו במסגרת הלימודים לתואר ראשון במדעי כדור הארץ או מדעי הסביבה.

בשנה הראשונה תתמקדו בלימודי מתמטיקה, כימיה ופיסיקה יחד עם מבואות לגיאולוגיה ולמדעי האטמוספרה וסיורים שונים. במהלך שנה זו, תבחרו באיזה חוג תרצו להתמחות מדעי האטמוספרה, גיאולוגיה, מדעי הסביבה, אוקיינוגרפיה, מדעים פלנטאריים ועוד.
 ניתן לצרפם לתוכנית דו- חוגית או לשלבם עם חטיבה. לימודי שנה ב' מתרכזים במבואות לתחומים השונים של כל חוג. בשנה ג' מסיימים את המבואות, בוחרים בקורסים מתקדמים ויוצאים לסיורים, מחנות מיפוי ולימודי אוקיינוגרפיה בים.

ניתן לשלב לימודי גיאולוגיה או אטמוספרה עם חוגים אחרים בפקולטה (ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, מחשבים, מתמטיקה) או, השילוב המקובל ביותר עם לימודי סביבה.
מסגרת לימודי מדעי כדור הארץ נלמדים קורסים רבים שעוסקים בנושאי סביבה, לדוגמא: האוזון באטמוספרה, ביו-גאו-כימיה של שונית האלמוגים, רעידות אדמה ועוד.

תכני הלימוד:

דוגמאות לקורסים שתלמדו בנושאים סביבתיים במדעי כדור הארץ: זיהום מי תהום, גאו-כימיה של מי תהום, גאו-כימיה סביבתית, מבוא למדעי הקרקע, שינויים אקלימיים, אקלים הסביבה הפיסית, אוזון באטמוספרה, מחזורים ביו-גאו-כימיים – מחזור הפחמן בין יבשה-ים-אטמוספרה-ביו-ספירה ואפקט החממה.

גאו-מורפולוגיה רבעונית, רעידות אדמה – איך קובעים את עוצמתן של רעידות? למה הן קורות? האם ניתן לחזותן? אסונות טבע – רעידות אדמה, הרי געש, שיטפונות וסופות – מה גורם להם? איך מתגוננים?
 
  
מידע על לימודים אקדמיים – מדענים פלנטריים ומדעניי כדור הארץ 
מדעני כדור הארץ ומדעים פלנטריים B.Sc :
רקע כללי:
מדעי כדור הארץ והמדעים הפלנטאריים כוללים מבחר עצום של מסלולים לתואר עם התמחויות שונות ומשלבים, בד"כ מספר חוגים והתמחויות כמו גיאופיסיקה, מדעי האטמוספרה וגופים פלנטאריים במערכת השמש.
מסלולי התמחות שונים:

מדעים פלנטריים:
במהלך הלימודים תחקרו, בין היתר, את האטמוספרות של פלנטות, יצירת שביטים, היווצרות והתפתחות פלנטות, רוח השמש ואבולוציה של כוכבים.
גיאופיסיקה:
במהלך הלימודים תלמדו הכול על תחומי הטקטוניקה, סיסמולוגיה, רעידות אדמה, גיאודזית חלל (GPS), הידרולוגיה, גיאו-כימיה וגיאולוגיה.

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי מדענים פלנטריים ומדעני כדור הארץ. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>