ללמוד ולעבוד בתחום – מהנדס תוכנה

מידע על המקצוע – מהנדס תוכנה 
מהנדס תוכנה, מערכות מידע, רשתות תקשורת:
רקע:
מהנדסי תוכנה כותבים תוכנות שיעבדו על מגוון פלטפורמות כמו WINDOWS, MACINTOSH ועוד, יוצרים ומתחזקים רשתות תקשורת בתוך חברות שונות וביניהן ושומרים על בטחון הנתונים ועל נגישות המידע, בונים מסדי נתונים נוחים לתפעול ויעילים.
 
קריירה במחשבים:

מידע על המקצוע – מהנדס תוכנה 
מהנדס תוכנה, מערכות מידע, רשתות תקשורת:
רקע:
מהנדסי תוכנה כותבים תוכנות שיעבדו על מגוון פלטפורמות כמו WINDOWS, MACINTOSH ועוד, יוצרים ומתחזקים רשתות תקשורת בתוך חברות שונות וביניהן ושומרים על בטחון הנתונים ועל נגישות המידע, בונים מסדי נתונים נוחים לתפעול ויעילים.
 
קריירה במחשבים:
אנשים שאוהבים את המסך, המקלדת, האינטרנט, לאכול סושי ביד אחת, לגלוש בשנייה, לדבר בסקייפ ולקרוא תוכנה – לכם מיועד התחום הזה.

תמצאו בו אפשרויות רבות לקידום עד לדרגות ניהוליות, אתגרים חשיבתיים ומשכורות מצוינות. תוכלו לשלב כאן עבודה עם אנשים ובצוותים יחד עם עבודה מול המחשב.

 
קריירה בהנדסה:
כמהנדס, זקוקים לך בעיקר על מנת לפתור בעיות. ליצור תוכנה בעלת כמה שפחות באגים, לבנות משקפת מדויקת לראיית לילה, מכונית זולה עם ביצועים מעולים, בניין עמיד לרעידות אדמה, מערכת חימום חסכונית ועוד משימות שרק למהנדס יש את האומץ והחזון לומר שהן אפשריות ולהפוך אותן למציאות.

מהנדסים מתחומים שונים שיפרו את איכות חיינו והביאו אותנו למאה העשרים ואחת עם טכנולוגיות מתקדמות – מטוסים, סיבים אלקטרו-אופטיים, מחשבים, טלפונים סלולאריים, מכשירי חשמל ביתיים ואפילו את תהליכי הניהול בהם משתמשים מנהלים בחברות שונות.

מקצוע המהנדס:
מהנדסים משתמשים בכישורים מתמטיים, מדעיים, טכניים ואף ביכולת עיצובית לעיתים, כדי לפצח בעיות.
הם משתלבים בדרך כלל במפעלי ההיי טק, תעשייה ומחקר. מכיוון שיש מגוון אינסופי של בעיות שצריך לפתור, בתחומים שונים, חולקו ההתמחויות של המהנדסים לתחומים שונים כשכל מהנדס מתמקצע באחד מהם במהלך לימודיו ומכיר אותו לעומק.

המהנדסים הם החוליה המקשרת בין המטרות מרחיקות האופק לבין המציאות, כאשר הם שותפים בשלבי התהליך השונים של הקמת מוצר או תהליך.
 
מידע על לימודים אקדמיים – מהנדס תוכנה 
הנדסת תוכנה בוגר במדעים .B.Sc:

רקע כללי:
תוכנית הלימודים של הנדסת תוכנה היא ארבע שנתית. לימודי הנדסת תוכנה מבוססים על ידע במדעי המתמטיקה ובמדעי המחשב.

בתחום זה תרכיבו מערכות תוכנה מתת-מערכות, אשר בנויות מרכיבים פשוטים יותר. אין תחום בחברה המודרנית מאדריכלות, בנקאות, רפואה, תעופה, אנרגיה, תקשורת, ועד אלקטרוניקה שאינו מבוסס תוכנה. פיתוח ותכנון מערכות תוכנה מתקדמות בענף ההיי-טק היא ההתמחות של מהנדס תוכנה.
ההתפתחות הדינאמית בתחום המחשבים, הרחבת תחומי היישום, הפיתוחים התיאורטיים והמעשיים החדשניים, כולם מגולמים בתחום מרתק זה. כבוגרים, תוכלו לעבוד בחזית המחקר, הפיתוח, והתעשייה.

הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תוכנה כוללים מקצועות בסיס כמו מתמטיקה ומדעי המחשב, את התפיסה המערכתית תרכשו בעזרת מקצועות בעלי אופי הנדסי כמו תקשורת ועיבוד אותות ותמונות.
בנוסף, תלמדו תכנון ופיתוח מערכות תוכנה.

התוכנית כוללת קורסים המכשירים לניהול צוותים, כמו כלכלה וניהול עסקי. בסיום הלימודים רוכש הסטודנט תואר אקדמי "בוגר במדעים" בהנדסת תוכנה B.Sc. in Software Engineering.

פרויקט גמר:
בשנה הרביעית תכינו פרויקט גמר כהכנה לשוק ההיי-טק. הפרויקט מתבצע, ברוב המוסדות, בשיתוף של צוות פיתוח של חברה חיצונית עם הנחיית הסגל האקדמי במוסד.

חברות מוכרות כמו אינטל.
התעשייה האווירית וחברות סטארט אפ שונות, משתפות פעולה עם המוסדות בפרויקט הגמר, על מנת לצוד תלמידים מוכשרים.
אפשרויות תעסוקה:

בוגרי התחום ישתלבו בחברות היי-טק מבוססות או בסטארט אפים, ימשיכו לתואר שני בהנדסה, במדעי המחשב, ובמינהל עסקים באוניברסיטאות השונות בארץ.

הנדסת מערכות תוכנה B. Sc

•המרכיבים החישוביים של תכנון תוכנה – אלגוריתמים; שפות; מערכות.
•מרכיבי החומרה העיקריים – מבנה מחשבים, ארכיטקטורה, תכן לוגי.
•שימושים נפוצים – אחסון נתונים, הנדסת-תוכנה, תהליכי חישוב ברשת.
 
>מידע על לימודי תעודה – מהנדס תוכנה 
הנדסאי מחשבים – תוכנה:

רקע כללי:
נסו לדמיין את המשק המודרני ללא מחשבים, בלתי אפשרי, נכון?

אז בואו ללמוד את התחום שאי אפשר בלעדיו. הלימודים מותאמים לתמורות אשר חלות בעולם המחשבים.
הם נחלקים בין לימודים תיאורטיים, אשר בהם לומדים מקצועות יסוד כמו: ארגון קבצים, ניתוח מערכות, תקשורת וכד’ לבין לימודי תוכנות אשר נלמדים במעבדות המחשבים שפות: C, ++C, אסמבלר, JAVA ועוד.

תכנית הלימודים מכשירה כוח אדם להכרה מעמיקה ומעודכנת בנושאים הדרושים כיום בתחום ניתוח מערכות, תכנון ויישום. הניסיון המקצועי הראשון של התלמידים יבוא לידי ביטוי בפרויקט הגמר. על הסטודנט לבחור נושא מסוים ולמחשב אותו.

תעודה:

דיפלומה ישראלית, מוכר למימוש מענק לחיילים משוחררים, מוכר ע"י המכון להכשרה טכנולוגית (מה"ט), מוכר ע"י משרד העבודה.

תנאי קבלה:

תעודת בגרות מלאה או תעודת בגרות חלקית הכוללת: ציון חיובי במתמטיקה-3 יח”ל, ציון חיובי באנגלית – 3 יח”ל, ציון חיובי בהבעה עברית – 2 יח”ל או בוגר מכינה טכנולוגית להנדסאים שהשלים את כל חובותיו.

אפשרויות תעסוקה:

תוכלו להשתלב בהיי-טק בתחומים הבאים: פיתוח תוכנה, ניתוח מערכות וניהול בסיסי נתונים, הדרכה והטמעת מערכות מחשוב, ניהול רשתות תקשורת מחשבים.

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי מהנדס תוכנה. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>