ללמוד ולעבוד בתחום – תואר בלימודי יהדות

מידע על לימודים אקדמיים – תואר בלימודי יהדות 
מטרת הלימודים היא להכיר לתלמיד פרקים ביצירותיהם של פילוסופים, מקובלים ובעלי הלכה ומדרש.
במהלך הלימודים תכירו את חיבוריהם העוסקים בנושאים שונים ומגוונים כמו תורת האלוהות, טבע העולם והאדם, מוסר, גאולה, המצוות ועוד, הקבלה, התלמוד ועוד שתרמו לעיצוב הזהות היהודית מימי קדם ועד לימינו. ניתן ללמוד…

מידע על לימודים אקדמיים – תואר בלימודי יהדות 
מטרת הלימודים היא להכיר לתלמיד פרקים ביצירותיהם של פילוסופים, מקובלים ובעלי הלכה ומדרש.
במהלך הלימודים תכירו את חיבוריהם העוסקים בנושאים שונים ומגוונים כמו תורת האלוהות, טבע העולם והאדם, מוסר, גאולה, המצוות ועוד, הקבלה, התלמוד ועוד שתרמו לעיצוב הזהות היהודית מימי קדם ועד לימינו. ניתן ללמוד במסלולים ללימודי ב"א, כולל הכשרה לקבלת תעודת הוראה, מסלולים ללימודי מ"א (מחקרי, כללי ומסלול מיוחד למורים) ובמסלול ללימודי דוקטור.

מסלולי הלימוד:
- אגדה והלכה: במסלול זה תלמדו על הזרמים הרוחניים בימי בית שני, על מחשבת ההלכה והאגדה בספרות התלמודית והמדרשית, מחשבת ההלכה בספרות הרבנית לדורותיה, סידור התפילה, הלכה וחברה ועוד.
- פילוסופיה יהודית בימי הביניים: במסלול זה תכירו את המחשבה היהודית מימי הרב סעדיה גאון ועד לשפינוזה, וכן תכירו את הפילוסופיה היהודית ניאו-אפלטונית, ספר הכוזרי לריה"ל, הגותו של הרמב"ם, פילוסופיה אריסטוטלית יהודית ומתנגדיה, פרשנות פילוסופית למקרא, ספרות הפולמוס היהודי-נוצרי, ספרות מוסרית יהודית בימי הביניים ועוד.
- תורת הסוד: במסלול זה תלמדו על תורת הסוד בתלמוד ובמדרש, ספר יצירה וספרות ההיכלות, תורת הסוד של חסידי אשכנז, ספרות הקבלה בפרובנס ובספרד, ספר הזוהר, קבלת האר"י, שבתאות, חסידות, ספרות הקבלה במזרח, מיסטיקה יהודית עכשוית ועוד.
- מחשבה יהודית בעת החדשה: המחשבה היהודית מתקופת מנדלסון וההשכלה ועד היום, היסודות האידיאולוגיים של מדעי היהדות, המחשבה הלאומית והציונית, המחשבה הדתית המודרנית לזרמיה, המחשבה החילונית, ספרות תיאולוגית על השואה ועוד.
- תנ"ך/מקרא: במסלול זה תחקרו את הספרות המקראית ואת הרקע התרבותי של עולם המקרא והשפעתו לאורך הדורות, לשון המקרא, היסטוריה של תקופת המקרא, תרגומים עתיקים, פרשנות יהודית, מקומו של המקרא בתולדות ישראל ובתרבות הישראלית ועוד.
- תלמוד וספרות בעת העתיקה: במסלול זה תלמדו על התושב"ע בתקופת חז"ל ובתקופה הבתר תלמודית (ספרות הגאונים והראשונים), וכן על הלכה, משפט עברי, פילוסופיה עברית ועוד.
- לימודי ארץ ישראל: במסלול זה תרכשו ידע על ארץ ישראל מנקודות מבט היסטורית, גיאוגרפית וארכיאולוגית, תגלו הכל על ידיעת הארץ, העתיקות והארכיאולוגיה הארץ ישראלית, על ארץ ישראל בתקופת בית שני בתי כנסת קדומים בארץ ישראל ועוד.
- בלשנות שמית.
- פילוסופיה יהודית.
- קבלה וחסידות.

אפשרויות תעסוקה:
בוגרי תואר ראשון במדעי היהדות יוכלו להשתלב במקצועות כמו הוראה לבעלי תעודת הוראה, חינוך, מחקר בתארים שני או  שלישי ועוד.

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי תואר בלימודי היהדות. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>