ללמוד ולעבוד בתחום – הנדסאי מכונות – פלסטיקה

מידע על לימודי תעודה – הנדסאי מכונות – פלסטיקה 
הנדסאי מכונות- עיבוד חומרים פלסטיים:

רקע כללי:
המושג "פלסטיק" הוא שם כולל לחומרים סינתטיים שונים בעלי תכונות מגוונות הנקבעות על ידי היצרן לפי צרכי הלקוח.

ההתפתחות האדירה בתחום זה גרמה לכך שחומרים אלה הפכו לשימושיים בתחומים רבים. תוכלו למצוא פלסטיק בתעשיות כמו רפואה –…

מידע על לימודי תעודה – הנדסאי מכונות – פלסטיקה 
הנדסאי מכונות- עיבוד חומרים פלסטיים:

רקע כללי:
המושג "פלסטיק" הוא שם כולל לחומרים סינתטיים שונים בעלי תכונות מגוונות הנקבעות על ידי היצרן לפי צרכי הלקוח.

ההתפתחות האדירה בתחום זה גרמה לכך שחומרים אלה הפכו לשימושיים בתחומים רבים. תוכלו למצוא פלסטיק בתעשיות כמו רפואה – יצור איברים להשתלה, תחבורה ובטחון- קסדות, תעופה ורכב – ייצור חלקים בכלי הרכב ומטוסים וכמובן פרטי צריכה שונים כמו כלי מטבח, בדים ועוד.
מטרת ההתמחות "בעיבוד חומרים פלסטיים" היא להקנות לבוגר את הידע הבסיסי בתהליכי העיבוד השונים וכן הכרת התפעול, טיפול והרצה של המכונות ומערכות בתעשייה. בתום הלימודים יזכה הבוגר בדיפלומה של הנדסאי מכונות בהתמחות "עיבוד חומרים פלסטיים".

תעודה:
מוכר ע"י המכון להכשרה טכנולוגית (מה"ט).

תנאי קבלה:
תעודת בגרות מלאה או חלקית, הכוללת ציון חיובי במקצועות: מתמטיקה – 3 יח”ל, אנגלית – 3 יח”ל, הבעה עברית – 2 יח”ל, או תעודה שוות ערך מחו”ל או בוגרי קדם הנדסאים שעמדו בבחינות מה”ט.

תכני הלימוד:
מקצועות יסוד בהנדסת מכונות – מכניקה טכנית, פרקי מכונות, סרטוט ממוחשב, מערכות אוטומטיות – הידראוליקה, פנאומטיקה, בקרה, בקרים מתוכנתים, עיבוד חומרים פלסטיים – עקרונות עיבוד, סדנת תהליכים, תוכן מוצרים.
 
מידע על לימודים אקדמיים – הנדסאי מכונות – פלסטיקה 
הנדסת מכונות ומערכות תואר ראשון במדעים .B.Sc:

רקע כללי:
לימודי הנדסת מכונות משלבים בין מדעי היסוד למדעי ההנדסה במטרה לפתח, לתכנן, לייצר ולתחזק מערכות מכאניות מורכבות ומערכות אנרגיה.

מערכות אלה כוללות כלי רכב, מנועים, מבנים, מערכות להפקה ולניצול של אנרגיה, מערכות מיזוג אוויר, מכונות ייצור, מערכות לשימושים ביתיים, רובוטיקה ומגוון רחב של מכונות ומערכות מורכבות. למעשה, בפיתוח, תכנון וייצור של כל מערכת הכוללת בתוכה חלקים נעים, או משלבת שימוש באנרגיה, משתתף מהנדס מכונות.

תכני הלימוד:
תוכנית הלימודים בהנדסת מכונות ומערכות מקנה לסטודנטים ידע רחב במקצועות יסוד הנדסיים וניסיון מעשי בטכנולוגיות לפיתוח מערכות מכאניות ומערכות מורכבות המשלבות מספר תחומים.

התוכנית כוללת את מדעי היסוד במתמטיקה, פיסיקה, כימיה ומדעי המחשב כלימודי בסיס הנחוצים למהנדס. הבוגרים יסיימו את לימודיהם מצוידים בידע ובמיומנות שיאפשרו לו להשתלב בתעשייה או להמשיך את לימודיו לתארים אקדמאים גבוהים.

מסלולי הלימוד:
1. זרימה ומבנים – מסלול המכשיר מהנדסי מכונות בתחום החומרים, המבנים, ייצור, זרימה ומעבר חום ואנרגיה.

2. מכטרוניקה – מסלול המשלב הנדסת מכונות, הנדסת אלקטרוניקה והנדסת תוכנה ומכשיר את הבוגרים לעבודה עם מערכות משולבות.

אפשרויות תעסוקה:
הבוגרים משתלבים בארגונים וחברות ציבוריים ופרטיים.

לימודי תואר שני מומלץ להמשיך במחלקות להנדסת מכונות, הנדסת בטיחות ומנהל עסקים.
 
>מידע על המקצוע – הנדסאי מכונות – פלסטיקה 
מסלולי התמחות במקצוע הנדסאי מכונות:
הנדסת מכונות מהווה את הבסיס שעליו מושתתות רוב התעשיות המתקדמות.

התמחות בחומרים פלסטיים:
תעשיית הפלסטיקה היא אחת מהתעשיות המבוססות והמתפתחות ונמצאת בחזית הטכנולוגיה.
מאפייני תחום תעשיית הפלסטיקה – מערכות מבוקרות ברמת דיוק גבוהה, עבודה עם חומרים חדישים ומגוונים, שילוב של כימיה, מערכות בקרה ומערכות מכאניות.
בתעשיית הפלסטיקה נדרשים אנשים בעלי רקע טכני רחב לתכנון, ביצוע, הרצת המערכות ותחזוקתן.
האופי המגוון של התהליכים לעיבוד החומרים הפלסטיים השונים מהווה אתגר מקצועי מתמיד לצוות ההנדסי והטכני של המפעל.
בעלי ההתמחות משתלבים בתעשיות בהן קיימות מערכות מכאניות מבוקרות ובתעשיות הפלסטיקה.

התמחות במכטרוניקה:
בתעשייה המודרנית מתקיים שילוב מערכות המאפיין את כל תהליכי הייצור ודורש התמחות בתחום המכטרוניקה.
בכל תחומי התעשייה קיימות מערכות משולבות לעיבוד מתכות, פלסטיקה, פטרוכימיה ומזון ועד מיקרו-אלקטרוניקה ותעשייה עתירת מדע.
תכנון, בניה ותחזוקת המערכות הטכנולוגיות הקיימות כיום מצריכים ידע בתחומים כמו מעגלי חישה, ממשקי התחברות ואמצעי בקרה.
הנדסאי מכטרוניקה הוא איש מקצוע בעל תשתית ידע רחבה בתחומי המערכות המכאניות, אלקטרוניקה בקרה ומחשבים. תחומי העיסוק של הנדסאי מכטרוניקה מגוונים במיוחד וביניהם: פעילות בצוותי פיתוח בינתחומיים, בקרה של תהליכי ייצור, ניהול ותפעול מערכות משולבות.

התמחות בכוח וחום:
בעידן החדש גוברת חשיבותה של המרת האנרגיה למטרות שונות. תחומים עיקריים בעלי התמחות זו מכירים היטב תהליכים תרמיים בהפקת חשמל בתחנות כוח, מערכות חימום, שימוש באנרגיה סולרית ותכנון מערכות קירור ומיזוג אויר.  תחומי עיסוקו של הנדסאי מכונות כוח וחום הם תכנון וביצוע עבודות פיתוח וניסויים בתעשייה ובמעבדות מחקר, ביצוע וביקורת של תהליכי יצור טכנולוגיים, תכנון, תפעול וניהול בתחנות כוח, ניהול מחלקות יצור במפעלי מתכת ועוד.

התמחות ברכב:
 ההתקדמות הטכנולוגית המהירה של השנים האחרונות יצרה רכבים ומערכות חדישים המוצבים בחזית הטכנולוגיה. מכלולים שונים ששולבו פעם במטוסים, מורכבים כיום ברכבים מודרניים משפרים ביצועים ומונעים זיהום אוויר.
כלי הרכב העדכניים משלבים בתוכם מערכות מתקדמות ומורכבות, אשר איתור התקלות ותיקונן דורש יכולת הבנה עמוקה וידע רב.
התפתחות זו יוצרת צורך באנשי מקצוע בעלי תשתית ידע רחבה ויכולת התמודדות עם חידושים והתפתחויות, ספרות טכנית בעברית ובאנגלית, שימוש באינטרנט.
כבעלי התמחות זו תוכלו להשתלב בתעשייה בייעוץ לרכישת רכבים חדשים, ניהול מחלקות שירות והדרכה, ניהול משרד קבלת רכבים וקשר עם לקוחות, אבחון תקלות ועוד..

התמחות בתכנון וייצור ממוחשב:

כבעל התמחות זו תועסק בחברות היי טק כמתכנן מכני, מנהל אחזקה, מנהל צוות ביצוע של שינויים ושיפורים, מתכנן מערכות אוטומטיות, מערכות ייצור מתקדמות, מערכות ניצול אנרגיה וכן מגוון רחב של מערכות פיקוד בסיסיות.

מקצוע ההנדסאי:
הנדסאים הם בעלי השכלה והסמכה בתחומים מגוונים, מאלקטרוניקה וחשמל ועד טיפול בבעלי  חיים. עבודתם דומה מאד לעבודת המהנדס, ואף תחומי ההתמחות קרובים ומשיקים.

רבים מההנדסאים משלימים בזמן עבודתם את לימודיהם לתואר בהנדסה ואז מתקדמים מבחינת השכר, אך אפשר להתקדם ברמת השכר ובדרגות גם תוך כדי העבודה

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי תעודה הנדסאי מכונות פלסטיקה. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>