לימודי חשבונאות – למה כדאי?

התפתחות הכלכלה הגלובלית והסחר הבינלאומי בעידן המודרני הגדילו באופן משמעותי את הדרישה לבעלי תפקידים העוסקים בתחום החשבונאות. תחום עיסוק זה מהווה חלק  הכרחי של כל חברה או ארגון בשוק העבודה בישראל ובמדינות אחרות. חברות פרטיות גדולות ומצליחות, כדוגמת חברות טכנולוגיה בינלאומיות, חברות הייטק וחברות סטארט אפ, זקוקות לשירותי רואי חשבון כחלק מפעילותן העסקית השוטפת….

התפתחות הכלכלה הגלובלית והסחר הבינלאומי בעידן המודרני הגדילו באופן משמעותי את הדרישה לבעלי תפקידים העוסקים בתחום החשבונאות. תחום עיסוק זה מהווה חלק  הכרחי של כל חברה או ארגון בשוק העבודה בישראל ובמדינות אחרות. חברות פרטיות גדולות ומצליחות, כדוגמת חברות טכנולוגיה בינלאומיות, חברות הייטק וחברות סטארט אפ, זקוקות לשירותי רואי חשבון כחלק מפעילותן העסקית השוטפת. בנוסף לכך, שירותי החשבונאות המקצועיים, נדרשים גם במסגרת פעילותם של מוסדות ציבוריים וממשלתיים, עסקים גדולים כדוגמת מלונות בתל אביב, עמותות ללא מטרות רווח, ואפילו בעלי עסקים קטנים. מסיבה זו, הפכו לימודי החשבונאות לפופולאריים מאוד בשנים האחרונות.

 חשבונאות – מה המשמעות?

משמעות המונח "חשבונאות" היא ניתוח וניהול מקצועי של ההתנהלות הכלכלית והפיננסית של גופים שונים. החשבונאות כוללת בין השאר: פיקוח על תנועות כספיות, ניתוח אירועים פיננסיים במערכות כלכליות שונות, חישובי רווח והפסד, תשלומי משכנתא, כתיבת דוחות, פירוש מקצועי של נתונים פיננסיים שונים, והסקת מסקנות. כמו כן, רואי החשבון העובדים במסגרות כלכליות שונות, נמצאים בקשר שוטף עם בעלי תפקידים כמו: בעלי מניות, שלטונות המס, מנכ"לים ומנהלים בכירים. מטרתו של הפיקוח החשבונאי בכל חברה, ציבורית או פרטית, היא לאפשר צמיחה ושגשוג כלכלי וגם לדאוג לניהול יעיל ותקין. בנוסף לכך, תפקידו של רואה החשבון כולל בדיקה שוטפת של המצב הכספי של הגוף בו הוא עובד, ופיקוח שגרתי ורצוף על התוצאות העסקיות שלו.

 מה כוללים לימודי חשבונאות?

לימודי חשבונאות הם תחום השייך למדעי החברה, המשלב כלכלה ומנהל עסקים. לימודי חשבונאות לקראת תואר ראשון כוללים שילוב של הכשרה תיאורטית ועיונית בתחומי החשבונאות ובתחומים קשורים, וגם הקנייה של כלים מקצועיים שונים ותרגולם המעשי. במסגרת תוכנית הלימודים לקראת תואר ראשון בחשבונאות נלמדים קורסים רבים: יסודות החשבונאות, מתמטיקה, כלכלה, סטטיסטיקה והסתברות, התנהגות ארגונית, חשבונאות פיננסית, חקר ביצועים, חשבונאות ניהולית, כללי דיווח בתאגידים, משפט עסקי, יחסי עבודה, שיווק, יסודות של הנהלת חשבונות, מימון, ניהול מערכות מידע, מדעי ההתנהגות, דיני ניירות ערך, מבוא למשאבי אנוש, שימושי מחשב, חוקי המיסוי, תורת המשחקים וקורסים רבים אחרים.

 היכן תוכלו ללמוד חשבונאות?

חשבונאות לתואר ראשון ולתארים מתקדמים ניתן ללמוד בכל האוניברסיטאות המובילות בארץ: בטכניון, באוניברסיטת בן גוריון  בבאר שבע, באוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן, באוניברסיטה העברית בירושלים וגם במסגרת האוניברסיטה הפתוחה. כמו כן, ניתן ללמוד לתואר ראשון בחשבונאות במכללות שונות בכל רחביי הארץ.

 להשתלב בשוק החשבונאות 

על מנת להתחיל להשתלב בתחום החשבונאות, על בוגרי התואר הראשון לעבור התמחות מעשית הנמשכת כשנתיים, וגם לעמוד בהצלחה במבחני מועצת רואי החשבון. המבחנים בחשבונאות נערכים פעמיים בשנה וידועים כמבחנים קשים יחסית. כמו כן, לפי החוק ניתן לעסוק בתחומי החשבונאות מגיל 23 ומעלה.

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי תואר בחשבונאות, לימודי תואר שני בכלכלה וחשבונאות, לימודים כללי. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>