מכינות בעיצוב – מורה נבוכים

 

מאת נטע דורון

העיצוב בוער לכם בעצמות. תמיד איירתם. ציירתם. עיצבתם רהיטים, צילמתם, יצרתם סרטוני פרסומת להנאתכם… עכשיו אתם בפתח של הרשמה לפקולטה לעיצוב, מתלבטים לגבי המסלול המתאים לכם ביותר, ומפחדים מזה שבעצם אין לכם תיק עבודות מסודר, והאם בכלל אתם עומדים בסף הקבלה.

בדיוק לצורך כך נועדו מכינות העיצוב: לתת…

 

מאת נטע דורון

העיצוב בוער לכם בעצמות. תמיד איירתם. ציירתם. עיצבתם רהיטים, צילמתם, יצרתם סרטוני פרסומת להנאתכם… עכשיו אתם בפתח של הרשמה לפקולטה לעיצוב, מתלבטים לגבי המסלול המתאים לכם ביותר, ומפחדים מזה שבעצם אין לכם תיק עבודות מסודר, והאם בכלל אתם עומדים בסף הקבלה.

בדיוק לצורך כך נועדו מכינות העיצוב: לתת לכם כלים, ידע, לבסס תוך כדי תיק עבודות ולטעת בכם את הביטחון שאכן מקומכם בפקולטה לעיצוב. על הדרך תגלו אולי גם את הכיוון המדויק שלכם בתחום העיצוב: פנים, תעשייתי, חזותי או אחר…

מהי בדיוק מכינת עיצוב

מכינת העיצוב היא המוסך בו מכינים אתכם לביצועים הטובים ביותר בהמשך… ממש כמו רכב טיוטה משובח שצריך רק לשלב בו את ההילוך הנכון. המכינה תציע לכם היכרות והתוודעות לשפה עיצובית, שאינה שגורה בפיכם גם אם אתם אוהבי עיצוב. במכינה יעבדו איתכם על תהליכי חשיבה ועבודה בתהליכי העיצוב. יעזרו לכם להפוך רעיונות מופשטים ליישומיים. כיצד? תוך תרגום המחשבות משלב רעיון מופשט לגיבושן לכדי רעיון יישומי, פיתוחו והמחשתו הויזואלית בדו-מימד ותלת מימד.

האם מתאימה לי מכינה?

ניתן להתקבל לבתי הספר לעיצוב גם ללא מכינה. יחד עם זאת, אם אתם מעוניינים בפיתוח ושכלול יכולות וכלים עיצוביים בעולם העיצוב, ייתכן שמכינה תתרום לכם מאוד. מכיוון שאין כאן תנאי קבלה הרי שהידע יוענק לכם בקלות, ורק התשלום עבור הידע יעמוד בדרככם.

יתרון המכינות:

  • הכנה תכליתית של הלומדים, באוריינטציה של לימודים אקדמיים.
  • סגל מרצים מהשורה הראשונה, לרוב מהמוסד האקדמי אליו אתם מעוניינים להתקבל.
  • סיום המכינה עם תיק עבודות אותו ניתן להציג בעת ניסיונות הקבלה למוסדות השונים ובראיונות עבודה, לפני תום הלימודים.
  • אפשרות לבחון התאמה ללימודים לפני תחילת מחויבות ללימודים אקדמאיים תובעניים ויקרים.

סוגי המכינות

מכינת עיצוב פנים

עיצוב פנים חייב לכלול חשיבה אדריכלית. בין אם מדובר בעיצוב מרפאה הוליסטית המתמחה בצמחי מרפא, עיצוב מרפאת רופא שיניים המתמחה בשתלים, או חלל מגורים של דירת קופסא. מעצב הפנים חייב להיות כזה שמסוגל לתת פתרונות מקוריים, יישומיים ואסתטיים לכל חלל. במכינה מלמדים את החשיבה והשפה האדריכלית לטובת תרגום הרוח היצירתית למעשיות אדריכלית.

המכינה עוסקת בהכרת עולמו של מעצב הפנים – תהליכי עבודה, קומפוזיציות ארכיטקטוניות בתלת-מימד, תרגילי רישום, המחשות ויזואליות, ויזואליות מרחבית, לימוד הקשר בין עיצוב חללי מגורים או חללים ציבוריים לאנשים החיים בהם ועוד.
בתוך כך, מתורגלת גם היצירתיות, שעם כל הפרקטיות שבמקצוע עיצוב הפנים, חייבת גם היא לבלוט.

מכינת לימודי עיצוב תעשייתי

עיצוב תעשייתי נוגע בעצם לכל דבר בחיינו. החל מעיצוב רכב, דרך עיצוב בקבוקי בשמים וכלה בעיצוב צעצועים. בתוך כך אמור המעצב התעשייתי להתוודע ולהכיר את כל החומרים ואת טכניקות הייצור השונות.
במכינה מקנים הכרה ראשונית של טכנולוגיות הייצור וכן חושפים את התלמידים בפני שלבים ותהליכים בעיצוב.

עיצוב  תעשייתי מהווה אתגר ייצורי היות שהוא מכיל תרגום רעיון לכדי פיתוח מוצר ראשוני, דגם ממשי ואחד שחייב להיות מתורגם לרווחיות. וכיצד אוספים ומיישמים הכול יחדיו? המכינה נותנת כלים ראשוניים לתהליך.

מכינת עיצוב תקשורת חזותית

כיצד מגבשים רעיון לויז'ואל? איך להתאים תמונה לרעיון? תקשורת חזותית עוסקת בכל אלה ועוד. המכינה עוסקת בלימוד של ספקטרום היבטי התקשורת החזותית, דרכים להבעה, תרגילי פיתוח יצירתיות, גיבוש רעיונות ופיתוח קונספט תוך שמירה על שפה אישית ייחודית.

בכל הקורסים עוסקים ברישום וסקיצות, פיתוח רעיונות והצגתם הגרפית, פיתוח קומפוזיציות בצבע ובשחור לבן וכמובן, התלמידים נהנים מהנחיות מקצועיות וייעוץ תומך.

בתוך כך, במהלך המכינה מתהווה ומתקבל תיק עבודות אישי בו ניתן להשתמש בהמשך ועליו ניתן לבסס את יתר העבודות, עם ההתקדמות המקצועית.

מתי

מרבית הקורסים נפתחים לאורך מספר חודשים במהלך השנה: אוקטובר, נובמבר ודצמבר, כחלק מהכנה להרשמה לפקולטות העיצוב האקדמאיות השונות. אחרי פסח ובחודש יוני נפתחים קורסים נוספים לטובת אלה המעוניינים להתקבל ללימודים לשנה האקדמית שאחרי.

מה נדרש

אם אתם בעניין של להתקבל למסלול עיצובי אקדמי וכבר השקעתם כסף וזמן במכינה, אולי יהיה מיותר לומר שיש דרישות… אתם הרי חדורי מוטיבציה להתקבל ללימודי עיצוב, שהם סיפור לא פשוט בכלל.

בכל מקרה, נדרשת במכינות העיצוב נוכחות של כ – 80% ועמידה ביעדים ודרישות לימודיות. קורסי המכינה הם באוריינטציה מובהקת של "השורה התחתונה". אם אינכם שוקלים ברצינות לימודי עיצוב, אלא אתם רק חובבי עיצוב, אין לכם מה לחפש שם….

בסיום מוענקת תעודה, אבל היא כמובן רק לפרוטוקול… מה שחשוב הוא הכלים שתספגו, הידע והביטחון שאתם מסוגלים ומוכשרים מספיק לנושא.

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי מכינות ובגרויות, לימודי פסיכומטרי בגרויות ומכינות, לימודי תעודה מכינות ובגרויות, לימודי תעודה עיצוב גראפי, לימודי תעודה עיצוב ואדריכלות, לימודי תעודה עיצוב פנים, לימודים כללי עם התגים , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>