עדיין מתלבט, כמה נקודות למחשבה

עדיין מתלבט, כמה נקודות למחשבה

לא יודעים מה ללמוד? מתלבטים בין כמה תחומים? או אולי היכן ללמוד?

בחירת תחום לימודים היא החלטה חשובה וקשה אשר מאחוריה עומדים הרבה לבטים ושאלות רבות: האם לעשות פסיכומטרי? ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה? ללמוד משהו שאנו אוהבים או לחשוב על הצד הרווחי? האם הולכים ללמוד תואר…

עדיין מתלבט, כמה נקודות למחשבה

לא יודעים מה ללמוד? מתלבטים בין כמה תחומים? או אולי היכן ללמוד?

בחירת תחום לימודים היא החלטה חשובה וקשה אשר מאחוריה עומדים הרבה לבטים ושאלות רבות: האם לעשות פסיכומטרי? ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה? ללמוד משהו שאנו אוהבים או לחשוב על הצד הרווחי? האם הולכים ללמוד תואר או לימודי תעודה?

השלמת בגרויות ופסיכומטרי

אז לפני שמתחילים ללמוד יש לכם פסיכומטרי? תעודת בגרות? וכל תנאי הקבלה הנדרשים? אז לאלו בינינו שלא השקיעו מספיק בתיכון אף פעם לא מאוחר מידיי. כיום ישנן מוסדות לימוד רבים המאפשרים לעשות מכינת בגרויות המכילה בתוכה את הנושאים הנדרשים. ניתן להשלים בגרויות בתוך קורס למקצוע נדרש ולא  להיכנס למסגרת של מכינה אם אינכם צריכים להשלים את כל הבגרויות. לגבי בחינת הפסיכומטרי, קיימים מוסדות רבים אשר מכינים לבחינת הפסיכומטרי ע"י קורס המתמשך בדרך כלל חודשיים עד ל3 חודשים. קורס זה הינו אינטסיבי ודורש השקעה רבה וכמו שאומרים "חרישה".

כיצד בוחרים?

בחירת תחום הלימודים יכולה להתחלק לפי מס' קבוצות של אנשים: קבוצה ראשונה המכילה אנשים אשר הולכים עם ליבם, עם חלומם, ולא משנה אם זה מקצוע בעל ביקוש בשוק או הכנסה גבוהה. רבים מתוכם הרוצים כל כך ללכת עם הלב לפעמים מושפעים מהמשפחה, חברים קרובים, חושבים על הצד הרווחי של המקצוע ומגיעים להחלטה בה הם מוותרים על תחום הלימודים אותו הם אוהבים וכך מגיעים בעצם  לקבוצה השנייה המתחלקת לאנשים אשר פועלים לפי מניעים כלכלים/רווחים ולפי הביקוש בשוק. ניתן לראות על פי מחקרים כי דווקא אנשים ההולכים עם ליבם הם אלה אשר מוכיחים את עצמם, הן בהכנסה והן בסיפוק העצמי שהם מקבלים. גם אם ניראה לנו שזה מקצוע שאין מה לעשות איתו בהמשך ואין במה לעסוק כמו: מדעי המדינה, פילוסופיה ועוד, אבל אתם כל כך רוצים ללמוד זאת ניתן להצליח ובגדול, כל תחום לימודים מעשיר לנו את הידע ומרחיב לנו אופקים וניתן ללמוד מכך ולהמשיך הלאה לכיוונים שונים עם כלים שרכשנו בדרך בין עם זה לימודי תואר ובין אם זה לימודי תעודה. קחו למשל לדוגמא את אלו ההולכים ללמוד רפואה, בן אדם ההולך ללמוד רפואה ללא ספק צריך לאהוב מאד את התחום, אלו לימודים ארוכים מאד הנמשכים גם לאחר סיום הלימודים בתוך מסגרת ההתמחות אשר יכולה להימשך עוד מס' שנים ולא נשכח את תנאי הקבלה הגבוהים. והמשכורת? אתם יכולים לראות בעצמכם את ההפגנות המתנהלות ואת כל תוכניות הטלוויזיה על "קריעת" הרופאים בשעות עבודה ולבסוף מוכר בחנות בגדים מרוויח יותר.

איפה לומדים? 

אז כבר החלטתם מה אתם רוצים ללמוד ומתי אתם רוצים להתחיל ללמוד עכשיו השאלה היא היכן ללמוד? כיום תנאי הקבלה לאוניברסיטאות גבוהים מאד כמעט בכל תחומי הלימוד ואם זאת ישנן כמות מכללות מאד נכבדת אך גם העניין הכלכלי נכנס לתמונה. שנת לימודים בחלק מן המכללות עולה לפעמים פי 3 משנת לימודים באוניברסיטאות. כמו כן, חשוב לבדוק את כל הפריטים לעומק בין אם זה תואר/תעודה מוכרים, אם אורך הלימודים מתאים לכם, רוצים מקום קרוב למגוריכם או מוכנים לעבור לאן שצריך, תנאי הקבלה, לימודי ערב/בוקר או אם אתם רוצים לעבוד תוך כדי ישנה האפשרות של האוניברסיטה הפתוחה המכילה מספר שלוחות בתוכה.

התחלתם ללמוד? התחרטתם?

מקרה נוסף אשר קורה לפעמים ללא מעט אנשים אשר מחליטים מה הם רוצים ללמוד וכבר נרשמים ומתחילים את שנת הלימודים ופתאום במהלך השנה מבינים כי זה לא התחום אשר מעניין אותם וכי הם לא מתחברים ללימודים ומחליטים לעזוב את התחום ולעבור ללמוד משהו אחר. גם מקרה זה הוא בסדר, לא קרה כלום אם התחלתם ללמוד משהו והבנתם שזהו אינו התחום אשר בו אתם רוצים להמשיך ללמוד ואף לעסוק. אז נכון שבמקרה זה ישנה הוצאה כלכלית כמעט כפולה ואולי שנה "מבוזבזת" אך אל תסתכלו על זה ככה כי גם במהלך שנה זו צברתם ידע ואף נקודות להמשך הדרך.

אז לסיום, לכו עם ליבכם, וחשבו מה אתם רוצים ללמוד ואל תשכחו כי גם מקורס קצר לצילום, איפור ואפילו בישול אפשר להצליח ואפילו בגדול ושיהיה לכולנו בהצלחה!

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודים כללי עם התגים . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>