ללמוד ולעבוד בתחום – רוקחים

מידע על המקצוע – רוקחים 
מקצוע הרוקח:
מקצוע הרוקח הוא מקצוע הדורש אחריות רבה, בשל היותו התחנה האחרונה שיעבור החולה לפני שישתמש בתרופה.
על הרוקח לתשאל את החולה לגבי מחלתו כדי לוודא שזוהי התרופה הנכונה, ושהרופא שכתב את המרשם לא טעה בשם או במינון התרופה. חלק מהרוקחים אינם עובדים בבתי מרקחת פרטיים…

מידע על המקצוע – רוקחים 
מקצוע הרוקח:
מקצוע הרוקח הוא מקצוע הדורש אחריות רבה, בשל היותו התחנה האחרונה שיעבור החולה לפני שישתמש בתרופה.
על הרוקח לתשאל את החולה לגבי מחלתו כדי לוודא שזוהי התרופה הנכונה, ושהרופא שכתב את המרשם לא טעה בשם או במינון התרופה. חלק מהרוקחים אינם עובדים בבתי מרקחת פרטיים או ציבוריים, אלא במחקר בחברות תרופות, ובפיקוח תרופתי במוסדות בריאות שונים.
רוקחים צריכים להיות סובלניים ביותר כלפי לקוחות בית המרקחת המתייעצים בהם, ולספק להם גם מידע כללי בנושאי בריאות, שלא נוגע לתרופות בלבד.

קריירה בבריאות:
פסיכולוגים, מנהלי בתי חולים, הומיאופתיים, טכנאי רנטגן ושינניות, הם רק חלק קטן מהמגוון העצום של המקצועות בתחומים אלו. המשותף לעוסקים בתחום הוא הרצון להבריא אנשים ולשמור עליהם בריאים.
אם אתם משייכים את עצמכם לקבוצה זו, לא תהיה לכם בעיה למצוא מקצוע בתעשיית הענק של מקצועות הבריאות, ותוכלו לשלב עבודה מעניינת, עם אפשרויות לשכר גבוה בעיקר כעצמאיים המשולבת בתחושת שליחות וסיפוק.
 
 
 
 
מידע על לימודים אקדמיים – רוקחים 
תואר ראשון ברוקחות:

רקע כללי:
הצוות הרפואי המטפל בחולה בבית-החולים ובקהילה, כולל מלבד הרופאים, הצוות הסיעודי והעובדים הסוציאליים גם את הרוקחים שהם בעלי המומחיות בשטח הרוקחות והתרופות. 

הימצאות הרוקח המכיר היטב את כל סוגי התרופות, תופעות הלוואי שלהן, אינטראקציות בין תרופות ועם מזון, בעיות הנובעות מגיל החולה ועוד, משפרת משמעותית את איכות הטיפול בחולה תוך צמצום עלויות למערכת.

תכני הלימוד:
לימודי הרוקחות יכשירו אתכם להבנת תהליכי ייצור ופיתוח של תרופות, הכרת תהליכי בקרת איכות של תרופות שונות ומתן יעוץ והסברה לחולים ורופאים לגבי שימוש בתרופות.

אפשרויות תעסוקה:
בסיום הלימודים הרוקחות תוכשרו לעבוד בקהילה ובבית-החולים בהכנת תרופות, אספקתן ובייעוץ בתחום, או בחברות לפיתוח תרופות בתפקידים שונים.

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי רוקחות. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>