ללמוד ולעבוד בתחום – מדענים רפואיים

מידע על המקצוע – מדענים רפואיים 
מדענים רפואיים:
תוחלת החיים שלנו עלתה בצורה משמעותית, אחת הסיבות לכך היא תרופות מתקדמות ומאריכות חיים שפותחו ע"י מדענים רפואיים.

המדענים גם מבצעים מחקרים במטרה למנוע מגיפות וזיהומים שיכולים לפרוץ בשל הגידול באוכלוסיית העולם ובשל העובדה שהטיסות הנפוצות גורמות להתפשטות מחלות בין יבשות, כמו במקרה של שפעת…

מידע על המקצוע – מדענים רפואיים 
מדענים רפואיים:
תוחלת החיים שלנו עלתה בצורה משמעותית, אחת הסיבות לכך היא תרופות מתקדמות ומאריכות חיים שפותחו ע"י מדענים רפואיים.

המדענים גם מבצעים מחקרים במטרה למנוע מגיפות וזיהומים שיכולים לפרוץ בשל הגידול באוכלוסיית העולם ובשל העובדה שהטיסות הנפוצות גורמות להתפשטות מחלות בין יבשות, כמו במקרה של שפעת העופות והאנתרקס.

מדענים רפואיים מבצעים מחקרים על החיידקים שגורמים את המחלות ומפתחים תרופות לעצור אותן וחיסונים למנוע אותן. מידע על לימודים אקדמיים – מדענים רפואיים 
תואר ראשון במדעי החיים והרפואה Bs.c:

רקע כללי:
מטרת הלימודים היא להכשיר בוגרים בעלי ידע מעמיק במנגנונים ביולוגיים, המודעים למכלול ההיבטים הרפואיים הנדרשים למחקר רפואי.

הלימודים לתואר בוגר נמשכים שלוש שנים.הרפואה המודרנית מנסה להגיע למניעה ואיתור מוקדמים של מחלות ובעת הצורך לריפוין תוך הפחתת סבלם של החולים והארכת חייהם.

עמידה באתגרים אלה מחייבת הבנה מעמיקה בטכנולוגיה ביו-רפואית לשם פיתוח מכשירים חדשניים, תרופות מצילות חיים ומערכות דיאגנוסטיות רגישות ומהירות.

המורים בתכנית שייכים לפקולטות לרפואה ולמדעי החיים. התלמידים ירכשו בסיס מקיף ומעמיק גם יחד ביסודות תהליכי החיים, עם הדגשים יחודיים החשובים להבנת הפיזיולוגיה והאנטומיה של האדם והמחלות הפוגעות בו.
תכני הלימוד:
הלימודים כוללים: קורסי חובה במדעים, קורסי חובה במדעים ביולוגיים, קורסים מתודולוגים וסמינריונים, קורסי בחירה ודרישות כלל אוניברסיטאיות באנגלית.

התכנית מתבססת על קורסים הניתנים בפקולטות לרפואה ובפקולטות למדעי החיים. בשתי הפקולטות יש קורסים מקבילים, המכסים חומר דומה.

בוגרי התואר יוצרים את מאגר החוקרים בתחום הביו-רפואי באוניברסיטאות, במכוני המחקר, בבתי החולים ובתעשייה הרפואית.

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי מדענים רפואיים. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>