קורס ברמנים – לא רק כמשרה זמנית

ללמוד להיות ברמןהברמן הוא מקצוע נחשק. אין ספור סצנות קולנוע וטלוויזיה מתקיימות בבאר או בפאב, סביב דמותו הייחודית של הברמן, שאין פלא שאנשים רבים, בעיקר צעירים, רוצים גם הם לערבב משקאות בחינניות. בעבר נחשב מקצוע זה לנחות ופחות ערך, שעובדים בו בעיקר אנשים שמעוניינים להרוויח כסף קל בזמן קצר.  גם תנאי העבודה ומקומות העבודה של ברמנים…

ברמנים לכל דורש
קורס ברמנים הוא תחום לימודים מקצועיים לכל דבר. לאחר ההכשרה רבים מן הבוגרים משתלבים בעבודה מקצועית בתחום. ניתן למצוא ברמנים לא רק בברים או מקומות בילוי, אלא גם במקומות כמו אולם אירועים או בעבודה במסגרת אירועים עסקיים. במקומות אלו הסטנדרטים למקצועיות הם גבוהים ביותר. הציפייה היא כי הברמנים, לא בשונה מן המלצרים יעניקו את השירות הטוב והאדיב ביותר שיש. צריכים הברמנים לתת תפוקת עבודה יעילה, על מנת לספק את כל צרכי השתייה של אורחי המקום (גם אם מדובר באירוע חגיגי וגם אם מדובר בבר שכונתי). ברמנים צריכים להוכיח ידע והבנה מוחלטים בכל מה שנוגע לשתייה, סוגיה השונים ועשרות המשקאות שניתן ליצור ולשלב. קורס ברמנים עונה על כל הצרכים הללו ובאופן מקיף מלמד את הניגשים אליו את יסודות המקצוע ואת המיומנויות הנדרשות לו.

קורסים לברמנים:
קורסי ברמנים מוצעים היום בלא מעט מקומות. כל מה שצריך הוא בר, ומעט שעות בכיתות הלימוד. קורס ברמנים כולל לרוב את המרכיבים הבאים:

רכישת מיומנויות בבר ובמקומות נוספים
התלמידים ילמדו איך לתפעל את הבר, ואת כל האבירים שבו, כולל מכונות למזיגת שתייה, והמכשירים שמאפשרים הכנת משקאות מיוחדים כמו קוקטיילים למינם (שייקרים, בלנדרים).  בנוסף, הסטודנטים רוכשים מיומנויות גם בכיתות יין או כיתות קפה, שם הם מקבלים ידע מעשי בסביבת עבודה מעט שונה מבר, אך עדיין עם עיסוק במשקאות והכנתם.

הדמיה של סימולציות בין לקוחות לברמן
אחד העקרונות המעשיים החשובים ביותר הוא לדמות את העבודה בין הברמן ללקוחות. סימולציות שיתנהלו, יעניקו לתלמידים בקורס את הניסיון הטוב ביותר. בסימולציות יתרגלו שירות לקוחות ומצבים שונים ואופייניים בין הברמנים ללקוחותיהם.

תיאוריה
הסטודנטים לומדים גם חומר תיאורטי שהוא מרכיב חשוב בהבנה והכרת משקאות אלכוהוליים ומשקאות אחרים בכלל. הסטודנטים אף נבחנים מבחינת ידע תיאורטי על בקיאות במשקאות כגון: ברנדי, בירה, וויסקי וכו'.

תרגול מעשי
מעבר לסימולציות והכרת הבר, הסטודנטים לומדים באופן מעשי כיצד לערבב ולהכין משקאות חדשים. כמו כן, הם לומדים את יסודות המזיגה וההגשה. הם משפרים את יכולות הזריזות שלהם בהכנת המשקאות ואת היעילות שלהם בעבודה בתוך מבנה הבר.

טעימת משקאות
אחד היתרונות הגדולים של אלו הנרשמים לקורס ברמנים הוא הזדמנות באמת ייחודית לטעום משקאות רבים, שספק אם יצא להם לחוות בעבר. לצד הטעימות, הם גם מפתחים הבנה וידע מגוון בתחום. בין הקוקטיילים השונים שלומדים להכין ניתן למנות לדוגמה: משקאות לימון, משקאות אקזוטיים, משקאות קפה וכו'.

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודים כללי. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>