לימודי יוגה

לימודי יוגה

החיים במאה העשרים ואחת אינם קלים. הקדמה אומנם הביאה איתה שלל חידושים טכנולוגיים, אך החיים המודרניים אינטנסיביים מאד, ולעיתים בהחלט מלחיצים. זו הסיבה שאנשים רבים במערב פונים לזרמים שונים מהמזרח הרחוק בחיפוש אחר דרכים אחרות לחיות את חייהם. תורת היוגה שהגיעה אלינו מהודו מושכת אליה רבבות ברחבי העולם וכל שנה נוספים המוני מתרגלי…

מהי היוגה?

ספורט, פילוסופיה או שינוי חיים? כדי להבין את העומד מאחוריה  יש לחזור אלפי שנה אחורה אל הודו הרחוקה ולהבין שהיוגה עוסקת בחיבור או מיזוג בין הגוף והנפש, בין חמשת החושים ובין האדם לאלוהות. היוגה מציעה מספר דרכים רוחניות המיועדות להגשמת איחוד זה ומכילה תרגול פיזי של הגוף וכן נשימות, מדיטציה, מנטרות ותרגולי שתיקה (ויפאסנה), המיועדים לפתח כישורים פיזיים, נפשיים ורוחניים אצל כל אחד ואחד.

יתרונות היוגה

היוגה טובה לגוף ולנפש ויש לה ערך מוסף מעבר לתרגילי כושר רגילים. במישור הרוחני היוגה משפרת את כוח הרצון ומלמדת אתכם כיצד להתמיד ולהיות מחויבים לאורח החיים שאותו היא מקדמת. בנוסף, היוגה מעודדת מימוש עצמי, שלווה פנימית והענקה לזולת. במישור הגופני היוגה עוזרת לגמישות וליציבה, טובה למערכת החיסונית, מורידה את לחץ הדם ומפחיתה את הסיכון למחלות לב. בנוסף היא נמצאה כשיטה יעילה לטיפול בכאבים כרוניים ומיגרנות.  במישור השכלי היוגה מסייעת לכושר הריכוז, לחידוד המחשבה ולהפחתת רגשות שליליים.

יוגה רבת פנים

במרוצת השנים התפתחו שיטות רבות לתרגול יוגה ואסכולות מגוונות של מאמינים.

באיינגר יוגה, העבודה מתבצעת באמצעות אביזרים שונים.  שיווננדה יוגה מדגישה עקרונות של תרגול, נשימה, הרפיה ותזונה נכונים ואילו ביקראם יוגה מתבצעת בחדר מחומם וכוללת 26 תנוחות, שני תרגילי נשימה והפעלת שרירים, רצועות ומפרקים ויש כמובן עוד זרמים ושיטות. מומלץ להגיע לשיעור ניסיון בכמה סוגים של תרגולי יוגה ולראות לאיזה סוג אתם מתחברים, היכן מדגישים את הנקודות שברצונכם לשפר ומאיזה שיעור אתם יוצאים עם התחושה הטובה ביותר. כמו בכל תרגול, גם כאן חשובים ההתמדה והקביעות.

יוגה למיקסום תוצאות

אם התחלתם בלימודי יוגה מומלץ לכם לרכוש בגדים נוחים, מגבת ומזרן אישי משלכם, לברר האם קיימים במקום מקלחות שבהן תוכלו להתרענן בסיום השיעור ולעדכן את המדריך בכל בעיה רפואית.  לפני ההגעה לשיעור כדאי לקחת פרק זמן מספיק להגעה למקום, על מנת שתתחילו את השיעור רגועים ולא מתוחים ולסגור את הטלפון הסלולארי, כדי למנוע הפרעות והסחות. אם אתם מרגישים שאינכם יכולים לבצע תנוחה מסוימת דברו עם המדריך ובקשו את עזרתו. היו סבלנים עם עצמכם והקדישו זמן ללמוד ולהתרגל למאמץ. אל תשוו את עצמכם למתרגלים האחרים והשתדלו להתרכז אך ורק בכם ובנשימות שלכם. אחרי השיעור תצאו רעננים ורגועים ובשמחה תוכלו להשלים את כל מטלות היומיום כמו הדפסת פנקסי צ'קים, קביעת טור לרופא או תשלום החשבונות.

יוגה השלב הבא

אם אתם מתרגלים יוגה כבר כמה שנים והפכתם אותה לדרך חיים, אולי אתם חושבים על להפוך אותה לעיסוק משלכם. מקומות שונים מציעים קורסים למדריכי יוגה שבהם תוכלו להתמחות בסוגי היוגה השונים או באוכלוסיות יעד כמו ילדים או נשים בהריון.  כמו בכל תחום אחר, גם כאן תידרשו להוכיח את עצמכם לפני התלמידים והמעסיקים שלכם. תוכלו גם לפרסם את עצמכם כפרילאנסים ולהציע אימון אישי או יוגה טיפולית בבית הלקוחות.

לסיכום,

יוגה היא אימון כושר, תורה פילוסופית עתיקה, דרך חיים או בחירה מקצועית. בכל נתיב שבו תבחרו, היוגה תוכל להיטיב עמכם ועם בריאותכם. הרבה מתרגלים ותיקים טוענים שהיוגה גרמה לשינוי משמעותי בחייהם. אנשי עסקים לוקחים פסק זמן במהלך היום כדי להשתתף  בשיעור יוגה, אחרים בוחרים באורח חיים רגוע יותר ומלווים את היוגה בשינוי תזונתי במעבר לצמחונות או טבעונות. כך או אחרת, החשוב הוא לאמץ את העיקרים של הגישה המתאימים לכם ולחייכם, כדי שההשפעה עליכם תהיה גדולה וממושכת עד כמה שאפשר. אז כמו שאנחנו דואגים להזמין הדפסת פנקסי צ'קים או הולכים לטפל במכונית בתדירות קבועה, כדאי גם לזכור שהגוף והנפש שלנו זקוקים לתרגול והזנה קבועים וטובים, ושהיוגה היא כלי מצוין לכל אלה.

הפוסט הזה פורסם בתאריך לימודי מאמנים ומדריכים, לימודי מדריך יוגה, לימודי מדריך יוגה, לימודים כללי עם התגים , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>